MIĘDZYNARODOWY FINAŁ YOUNG CAR MECHANIC 2021.

W międzynarodowym Finale YCM 2021 udział wzięło 7 laureatów, (którzy wygrali u siebie krajowe edycje konkursu) z Bułgarii, Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Polski i Węgier.

W ciągu dwóch dni zawodów (21-22 sierpnia) do wykonania mieli 10 praktycznych zadań, przygotowanych przez organizatorów we współpracy z partnerami wydarzenia. Żeby wygrać, uczestnicy musieli udowodnić, że potrafią m.in. przeprowadzić diagnostykę i naprawić nowoczesny silnik Diesla, wymienić olej i pasek rozrządu, wyregulować układ oczyszczania spalin.

Polskę reprezentował Łukasz Pajor z Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu, Bułgarię – Tugay Fahredin z Vocational School “Vladimir Komarov”, Estonię – Kaarel Gustav Käbin z Kuressaare Regional Training Centre, Litwę – Edvinas Mortūnas z Vilnius School of Automotive Mechanics and Business, Łotwę – Marcis Bimsteins z Riga State Technical School, Ukrainę – Yurii Yatsyshyn z Separate Structural Unit Automobile and Road Construction Professional College of Lviv Polytechnic National University, Węgry – Zsolt Ölbei z Sándor Lukács Technical School of Automotive Industrie and Mechanics – Vocational Centre of Győr.

Zadania, z którymi się mierzyli uczestnicy, pochodzą ze współczesnego warsztatu i oddają realia pracy mechanika samochodowego. Ich kunszt oceniali – zwracając uwagę na umiejętności praktyczne i wiedzę – sędziowie, będący doświadczonymi praktykami w zawodzie.

Tytuł Young Car Mechanic 2021 powędrował na Węgry. Zsolt Olbei to najlepszy młody mechanik w Europie.

Drugie miejsce w Europie zdobył Łukasz Pajor uczeń naszej szkoły. To wielki zaszczyt dla niego, ale i dla naszej szkoły.

Łukasz wygrał etap krajowy pokonując ponad dwa tysiące uczestników z całej Polski kwalifikując się do międzynarodowego finału.

Do konkursu zgłosił Łukasza nauczyciel Jarosław Adamczyk. W przygotowaniach Łukasza do konkursu pomagali również Lucjan Guśtak i Jarosław Szarota. Największy udział w sukcesie ma jednak sam Łukasz, który wykazał przed konkursem wiele zaangażowania i chęci do samodoskonalenia. Odwiedzał serwisy samochodowe (VW, Peugeot), doskonalił język angielski, brał udział w szkoleniach m.in. organizowanym przez Inter Cars cyklu ShowCar.

Może Ci się również spodoba

Skip to content