ZSS włączyła się w obchody Bożego Ciała

Samochodówka włączyła się w życie liturgiczne szkolnej parafii. W tym roku uczniowie przygotowali ołtarz na Boże Ciało.

Żywy ołtarz powitał uczestników procesji przed naszą szkołą.Oczom wiernych ukazała się instalacja sakralna inna niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Hasłem przewodnim były słowa: „Bez Boga na zawsze głodni”. Dzięki inicjatywie księdza Andrzeja i zaangażowaniu młodzieży udało się zorganizować „Żywy ołtarz”. Jego wyjątkowość polegała na wykorzystaniu prawie 30 uczniów jako dekoracji ołtarza. Chleb trzymany nad monstrancją symbolizuje nasze pragnienie Boga. Młodzi ludzie w mundurach ratowników medycznych to też nasi uczniowie, którzy angażują się w wolontariat medyczny. Wreszcie grupa młodzieży z różami w ręku, ubrana w szkolne bluzy symbolizowała żywą łąkę pełną kwiatów po której przechodzi się sam Chrystus. Ołtarz wzbudził wiele pozytywnych emocji

Dziękujemy Wszystkim za pomoc w przygotowaniu ołtarza: Dyrekcji, pracownikom warsztatów szkolnych, katechetom a przede wszystkim młodzieży i księdzu Andrzejowi.

Zdjęcia i tekst: P. Szajewski

Może Ci się również spodoba