Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

19 listopada Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
Dziś większość uczniów przyszła do szkoły ubrana na niebiesko, to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.  Tym samym uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych przyłączyli się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także angażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
Celem projektu jest:
-kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
-pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
-zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najuboższych krajach świata.
Przypomnienie:
Dokładnie 31 lat temu światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie, uchwalając Konwencję o prawach dziecka. Jest to najważniejszy dokument dotyczący prawa dziecka. Od czasu powstania, Konwencja przyczyniła się do poprawy życia dzieci na całym świecie. Dzień rocznicy uchwalenia dokumentu jest co roku obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Akcję zorganizowała pani Jolanta Święs-Góra i pani Ewa Zielińska.

Może Ci się również spodoba

Skip to content