Samochodówka – pasja – sport i motoryzacja

24 września odbył się turniej ulicznej koszykówki „Streetball”. To jedna z imprez cyklu ”Sport przeciw przemocy”, organizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół Samochodowych. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie sądeckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Od sześciu lat turniejowi  towarzyszy zlot samochodowy, pod nazwą “Samochodówka – pasja – tuning”. O godzinie 9.00 spod szkoły w kierunku rynku wyruszyła kolumna sportowych aut. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wszystkich prezentujących się samochodów, w tym lamborghini, bmw.

W trakcie trwania imprezy prowadzona była akcja charytatywna „sztafeta pomocy”. Tym razem zbierano pieniądze dla Jakuba Łatki, syna pracownika Zespołu Szkół Samochodowych. Chłopiec choruje na mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem spastycznym i wymaga ciągłej rehabilitacji. Popularnością cieszyła się licytacja koszulek piłkarskich oraz przejazd Lamborghini. Udało się zebrać 7066,83zł.  W pomoc włączyła się młodzież ze szkół biorąca udział w turnieju “Streetball”. Wielka „sztafeta pomocy” to wspólna praca wolontariatu szkolnego, „Sportu przeciw przemocy”, Samorządu Uczniowskiego.

Wyniki turnieju “Streetball”
Szkoły podstawowe:
1 miejsce Szkoła Podstawowa nr15
2 miejsce Szkoła Podstawowa w Chełmcu
3 miejsce Szkoła Podstawowa w Nawojowej
Szkoły ponadpodstawowe
1 miejsce Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych
2 miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych
3 miejsce Zespół Szkół nr1
Dziewczyny
1 miejsce Prywatne Technikum Zawodowe w Nowym Sączu
2 miejsce Zespół Szkół Samochodowych
3 miejsce Zespół Szkół Wielozawodowych
Najlepsi zawodnicy rozgrywek:
Hubert Kasperski Szkoła Podstawowa nr15
Szymon Połomski Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Może Ci się również spodoba

Skip to content