Transport 2022

TRANSPORT 2022

W dniu 10 września 2021 roku w firmie Litwiński odbyła się ogólnopolska konferencja – „Transport 2022 strategia i działania na rzecz odpowiedzialnego utrzymania kondycji branży przewozów drogowych”. W konferencji wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, posłowie ziemi sądeckiej, Krajowej Administracji Skarbowej, Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego. W konferencji wzięli również udział dyrektor naszej szkoły Andrzej Góra i wicedyrektor Maksymilian Zieliński. Na konferencji Zespół Szkół Samochodowych był reprezentowany przez uczniów klasy IVE technik spedytor: Dudar Erykę, Jarzębak Zuzannę, Kuźmę Adriana, Barnaś Patrycję oraz z klasy IIID technik logistyk: Kurnytę Julię, Rozum Małgorzatę i Patryka Święsa. Uczniowie tworzyli poczty sztandarowe firmy LITWIŃSKI oraz Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Galicja. Ponadto uczniowie promowali Naszą Szkołę przeprowadzając na naszym stanowisku rozmowy z gośćmi konferencji. Prezentowaliśmy również film nakręcony przez TVP
o naszym patronie inż. Tadeuszu Tańskim. Przyciągającym gości dodatkiem była prezentacja modeli pojazdów skonstruowanych przez Tadeusza Tańskiego. Uczniowie mogli również wysłuchać wystąpień gości na konferencji, a tematy to: przyszłości transportu w Unii Europejskiej, propozycji nowych rozwiązań prawnych w transporcie, opłat w systemie e-toll oraz praktyczne zastosowanie „Pakietu Mobilności” w rozliczaniu wynagrodzenia kierowców. To dla uczniów nowe doświadczenie, dobrze spędzony czas oraz przekaz do środowiska transportowego, że Nasza  Szkoła jest znaczącym partnerem w działalności transportowej. Opiekę nad całością sprawował nauczyciel ZSS Jerzy Liber.

Może Ci się również spodoba